‘Bayan Bacak’ lakaplı Serpil Örümcer’in zabıta isyanı: ‘Ekmek paramı kazanmama bile izin vermiyorlar’


Serpil Örümcer, bir şirkette sekreterlik yaparken, 1967 yılında düzenlenen güzellik yarışmasında finale kalarak şöhret basamaklarına ilk adımını attı.

15 YAŞINDAYKEN ŞARKICI OLDU

15 yaşındayken katıldığı yarışma sonrasında ise kendisine gelen teklifi reddetmeyerek şarkıcı oldu.

Uzun süredir zorlu bir hayat mücadelesi veren 72 yaşındaki Serpil Örümcer son haliyle hayranlarını üzmüştü. Örümcer, elektrik, su ve doğal gaz faturalarını ödeyemediğini söylediği bir video çekmişti.

Kendi resimlerini 200 TL’den yardım amaçlı satışa çıkardığını söyleyen Serpil Örümcer “Eğer bana yardımcı olursanız adınıza imzalı resimlerimi göndermek istiyorum” demişti.

Türk sinemasının ‘Bayan Bacak’ olarak tanınan ünlü ismi Serpil Örümcer yaşadığı maddi sıkıntıları aşmak için Unkapanı’ndaki Ayın Biri Kilisesi’nin önünde pazar tezgahı açtı. Tezgahında nazar boncukları, şans bileklikleri, aksesuar ve takı satan Yeşilçam’ın ünlü isim, yapımcılara seslenip ufak tefek roller de olsa oyunculuk yapmak istediğini söylemişti.

Posta gazetesinin haberine göre her ayın birinde Unkapanı’ndaki kilisenin önünde satış yapan Serpil Örümcer, en çok ise zabıtalardan şikayetçi olduğunu açıkladı.

Siftah yapmadan kilisenin önünden ayrılan sanatçı şikayetini şu ifadelerle dile getirdi: “Burası benim ekmek teknem, buradaki esnaf herkes beni sever ve bilir…”

“Ayda bir gün buraya gelip tezgah açmama bile izin vermiyorlar. Bir ay gelip satış yaparsam diğer ay gelmeme müsaade etmiyorlar. Mecbur olmasam Küçükçekmece’den buralara kadar gelmem..”

” Pazara çıkarak ufak tefek ihtiyaçlarımı karşılıyorum ama ekmek paramı kazanmama bile izin vermiyorlar. Bu durumdan gerçekten bıktım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x